Lyžování

Paseky nad Jizerou patří mezi vyhledávaná lyžařská střediska. V současné době je zde 5 vleků o kapacitě 4800 /os/h a 10km sjezdovek z 80% technicky zasněžovaných.

sjezdovka Paseky nad Jizerou

sjezdovka Paseky nad Jizerou

Chod celého areálu zajišťují dva provozovatelé, obec Paseky nad Jizerou a společnost Pizár s.r.o. Na celý areál je možné využít společné jízdné. Široké sjezdovky, které vedou po horských loukách jsou oblíbené jak u začátečníků, tak u náročnějších lyžařů a snowbordistů.

Podívat se můžete na podmínky panující ve skiareálu Paseky nad Jizerou (sněhové podmínky, počasí, přehled vleků a jejich ceník).

Skiareál Paseky nad Jizerou - mapa

Skiareál Paseky nad Jizerou – mapa

Ceník a další podrobnosti o vlecích Paseky nad Jizerou.

Aktuální webová kamera skiareálu Paseky nad Jizerou

Aktuální webová kamera skiareálu Paseky nad Jizerou

Lyžařská škola

Lyžařská škola

Jsou zde tři půjčovny lyží, dvě lyžařské školy a dostatečná síť rychlého občerstvení. Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou je součástí skiregionu, který sdružuje lyžařská střediska Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Rejdice a Příchovice. Některé typy jízdenek lze využít pro celý skiregion. Za dobrých sněhových podmínek je dostupnost areálu na lyžích z penzionu Koucký takřka ideální.


Pro milovníky bílé stopy jsou přímo v centru obce upravovány krátké běžecké úseky. Další upravované, až 10 km dlouhé okruhy jsou okolo rozhledny Štěpánka, na které se dá snadno napojit z konečných stanic lyžařských vleků. Pro zkušené běžkaře je možné napojení na běžecké tratě celých Jizerských hor a na Krkonošskou cestu.

Share